Ruda Krautschneider

Urodził się w roku 1943 w Wiedniu, w czasie II wojny światowej. Po zakończeniu wojny zamieszkał z matką w Znojmie na Morawach. Skończył szkołę podstawową 7-klasową. Pracował m.in. w kopalni oraz jako drwal. Pierwszy swój jacht zaczął budować na rzece Dyi. Morze, które stało się jego pasją, zobaczył po raz pierwszy w wieku 16 lat. Próbował pływać na obcych statkach, ale marzył o żegludze samodzielnej. Zajął się budowaniem jachtów. Jest związany z żeglarzami i budowniczymi jachtów w Polsce, do której po raz pierwszy przyjechał w latach 60. XX w. Z polskich portów wypływał w dalekomorskie podróże. Polubił Polaków – uważa, że są ludźmi, na których żeglarze mogą polegać w tarapatach, czego sam doświadczył w różnych portach świata.

Radek Kowalczyk

Urodzony w 1975 roku w Szczecinie. Żegluje od 1992, ponad 20 000 Mm po morzu, w tym ok. 10 000 Mm na MINI. Jest trzecim z kolei Polakiem, po Kubie Jaworskim (1977, jacht SPANIELEK) i Jarku Kaczorowskim (2007, ALLIANZ) który ukończył regaty Mini Transat (2011, CALBUD) i pierwszym, który realizuje plan startu po raz drugi. Współzałożyciel Klubu Żeglarskiego Bryza w Goleniowie, YKP – Yacht Klubu Polski w Świnoujściu (później Yacht Klub Rzeczypospolitej Polskiej), reaktywowanego Klubu Żeglarzy Samotników oraz oceanTEAM. Współpomysłodawca i współorganizator reaktywacji Samotniczych Bałtyckich Regat o Puchar Poloneza oraz Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland – najtrudniejszych regat bałtyckich.

Milan Kolacek

Urodzony w Czechach. W wieku 10 lat pomagał ojcu budować pierwszą łódź żaglową. Wiele lat później ojciec i brat zostawili swoje zajęcia i pomagali realizować Milanowi jego marzenie. Było takie – zbudować własnymi rękami regatowy jacht i wystartować w jednym z najtrudniejszych wyścigów żeglarskich – Transat 6.50. Regaty przez Atlantyk, prawie 8 tys. km. Najszybciej jak tylko się da… Do realizacji takich marzeń droga jest zwykle bardzo długa. Studiował na wydziale tworzyw sztucznych, nabierał doświadczenia w Irlandii i Nowej Zelandii w stoczni Cookson Boats, gdzie budowano jachty do Volvo Ocean Race i Pucharu Ameryki. Mając wiedzę i entuzjazm, ale bez pieniędzy, zaczął budować jacht by w 2012 roku zrealizować swoje marzenie i wygrać mistrzostwa Francji w samotnym żeglarstwie.