Święto filmów żeglarskich JachtFilm po raz pierwszy w Rybniku !
Niezapomniana atmosfera, żeglarski klimat i unikalne, niedostępne często nigdzie indziej filmy o morskich przygodach – takiego wydarzenia na Śląsku jeszcze nie było!
Tegoroczny śląski JachtFilm Festiwal odbędzie się 10 marca w Teatr Ziemi Rybnickiej i będzie to pierwsza w historii festiwalu edycja organizowana w Rybniku. Festiwal podzielony jest na 2 części, poranną dla szkół i dzieci oraz popołudniowo / wieczorną dla wszystkich. W części porannej zaprezentowane będą 2 filmy oraz z prezentacja Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Program prowadzi rybnicki klub żeglarski TS Kuźnia a prezentacje poprowadzą trenerzy klubu, Mirosław Małek oraz Jacek Błaszczyk.

W części popołudniowej, pokazanych zostanie 6 filmów, a pokazy uświetnią spotkania i prelekcje znanych gości specjalnych – żeglarzy, sportowców, podróżników oraz pasjonaci wszelkiego rodzaju sportów wodnych. W programie wydarzenia, prócz projekcji filmów znajdują się także wystawy zdjęć, stoiska informacyjne klubów i organizacji wodnych oraz konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami np. rejs na żaglowcu Zawisza Czarny, kursy żeglarskie, czy odzież żeglarska.

Festiwal JachtFilm jest kontynuacją rozpoczętej jeszcze w latach 80. tradycji filmów żeglarskich, aczkolwiek wydarzenie skierowane jest nie tylko do pasjonatów żagli, ale także do osób, którzy cenią sobie niezależne kino na wysokim poziomie. Współorganizatorem i wsparciem merytorycznym wydarzenia jest MT Partners, Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (organizator cyklu regat Pucharu Świata Polish Match Tour) oraz Fundacja EDF Polska i JachtFilm. Partnerami głównymi Festiwalu są Miasto Rybnik i Teatr Ziemi Rybnickiej oraz firmy Inżbud i ośrodek Taakaryba.pl . Festiwal wspierają również firmy Grupa Pietrzak, Wodoaktywni.com, LAZAR i Prototo, oraz kluby żeglarskie KŻ im. kpt Pierożka, Śląski Yacht Club, 6 Harcerska Drużyna Wodna i TS Kuźnia.

Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku organizowany pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Rybnika Piotr Kuczera
Więcej informacji można uzyskać u organizatorów Festiwalu:
Maciej Cylupa, maciej.cylupa@mtpartners.pl, tel 783 00 83 83
Facebook: https://www.facebook.com/events/575343409327559/

10 MARCA (PIĄTEK) - godz. 09.30 - 14.00 (PROJEKCJE ZAMKNIĘTE - DLA SZKÓŁ)

Optimista/ Polska / 2010 / 45 minut
>>

Jessica Watson. Prawdziwa odwaga / Australia / 2010 / 96 min.
(film z polskim lektorem)
>>

10 MARCA (PIĄTEK) - godz. 16.00 - 22.00

Niedzielny żeglarz / Meksyk & Kanada / 2016 / 74 minuty
>>

Aurora Ulani / Niemcy / 2013 / 20 min.
>>

Od drewna do głębi / Anglia / 2015 / 5 minut
>>

Historia w butelce / Australia / 2012 / 4 minuty.
>>

Cudem ocalony / Australia / 1998 / 52 minuty
>>

Blake / Nowa Zelandia / 2011 / 88 min.
>>