Andrzej Minkiewicz

Żeglarz, miłośnik marynistyki i historii żeglarstwa. Publicysta, autor artykułów do Magazynu Wiatr. Pomysłodawca i organizator Festiwalu JachtFilm. Popularyzator kina żeglarskiego w Polsce. Wydawca i dystrybutor filmów dokumentalnych. Pomysłodawca konkursu „a morze kręci mnie”.

kpt. Janusz Zbierajewski

Zawodowy kapitan, od pół wieku pływa po morzach i oceanach. Jest jedną z najbardziej znanych, rozpoznawalnych i cenionych postaci w polskim środowisku żeglarskim. Największe uznanie zdobył jako kapitan prowadzący rejsy na Zawiszy Czarnym w ramach projektu „Zobaczyć Morze”. Wspaniały gawędziarz z olbrzymim poczuciem humoru.

red. Andrzej Radomiński

Reżyser, twórca wielu filmów o tematyce podróżniczej i przyrodniczej, żeglarz. Brał udział w rejsie Daru Młodzieży do Japonii w latach 1983-1984 jako czło­nek ekipy filmowej i uczest­ni­czył w zlocie wielkich żag­low­ców. Autor książek „W poszukiwaniu Conrada” i „Okrakiem przez Atlantyk”, znakomity gawędziarz. Autor filmu „Gorycz zwycięstwa” i uczestnik rejsu jachtu „Spaniel 2” do Szczecina jesienią…