kpt. Janusz Zbierajewski

Zawodowy kapitan, od pół wieku pływa po morzach i oceanach. Jest jedną z najbardziej znanych, rozpoznawalnych i cenionych postaci w polskim środowisku żeglarskim. Największe uznanie zdobył jako kapitan prowadzący rejsy na Zawiszy Czarnym w ramach projektu „Zobaczyć Morze”. Wspaniały gawędziarz z olbrzymim poczuciem humoru.

kpt. Joanna Pajkowska

Kapitan jachtowy, przepłynęła ponad 200 tys. mil morskich, samotnie opłynęła świat – często w rejsach i regatach samotnych lub dwuosobowych. Zdobywczyni 4 miejsca w klasie (na 24 startujące jachty) w samotnych regatach transatlantyckich OSTAR 2000 z Plymouth o Newport. Był to pierwszy od 20 lat udział jachtu płynącego pod polską banderą w regatach TRANSAT. Joanna Pajkowska startowała na 40-stopowym jachcie Ntombifuti i za rejs otrzymała Honorową Nagrodę Polskiego Związku Żeglarskiego Rejs Roku 2000. Uczestniczka OSTAR 2013 oraz tegorocznych regat OSTAR 2017.

kpt. Krzysztof Baranowski

Żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, nauczyciel.. Jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Twórca i organizator słynnej Szkoły Pod Żaglami, autor wielu książek i publikacji, autorytet w świecie żeglarskim, kapitan żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, laureat wielu nagród oraz uczestnik wielu regat morskich i oceanicznych.