Moonbeam IV, historia miłości

„Moonbeam IV to nazwa, która brzmi jak stuletnia legenda”.

Długi, wrzecionowaty kadłub oraz lista sukcesów czynią z niego najwspanialszy pośród jachtów które wyszły spod ręki wielkiego mistrza – Williama Fife’a III, najzdolniejszego z projektantów czasów Belle Epoque i Szalonych Lat (1920-1930).

Wzdłuż całego bulwaru Croisette, w starym porcie w Cannes, 58 żaglowców przygotowuje się do startu w tradycyjnych regatach towarzyskich do St Tropez. Są to ostatnie egzemplarze klasycznych jachtów, o których myślano, że zniknęły już na dobre. Od lat .80 jednak zaczął się ich powrót. Stowarzyszenia, kluby, właściciele odnawiają i ratują stare, szalenie eleganckie kadłuby. Tak samo jak zamki i dworki, są one częścią naszego dziedzictwa, pomnikami historii i świadkami swoich czasów.

Podczas przygotowań do odejścia na pokładzie pojawia się Florence Arthaud, sama będąca legendą, znana żeglarka, kobieta, która wygrała regaty Route du Rhum. Wspólnie z nią przeżyjemy jeden regatowy dzień na wodzie podczas « Jesiennego Pucharu Yacht Klubu Francji », kulminacyjnego punktu regat królewskich Régates Royales, rozgrywanych na trasie między Cannes a Saint Tropez. Morze Śródziemne nie zawsze jest łagodne i przyjemne do żeglowania, ale załoga jest na to przygotowana. Piękny jacht prowadzony ręką mistrza.

Moonbeam IV, historia miłości

Tytuł oryginalny: Moonbeam IV, une histoire d’amour

Reżyseria: Jacques Laîné

Kraj/rok: Francja/ 2014

Język/napisy: francuski/ napisy polskie

Czas trwania: 29 minut