Za burtą

Tytuł oryginalny: Abandoned

Reżyseria: John Laing

Kraj/rok: Nowa Zelandia/ 2015

Język/napisy: angielski/ polskie

Czas trwania: 86 minut

Fabularny film oparty na prawdziwych wydarzeniach.

W czerwcu 1989 roku, z niewielkiego portu Picton w Nowej Zelandii w rejs na wyspę Tonga wyrusza żaglowy trimaran „Rose-Noelle” z czteroosobową załogą. Kapitan, i zarazem armator jachtu szuka na ren rejs załogi wywieszając ogłoszenie w miejscowym jachtklubie. W odpowiedzi na ten anons zgłasza się trójka mężczyzn, chętnych przeżyć przygodę na oceanie. Nie mają żeglarskiego doświadczenia, ale mają dobry humor i odpowiednie nastawienie. W doskonałych nastrojach, żegnani na kei przez bliskich, wypływają w rejs. Po trzech dobach żeglugi, po przeżytym ciężkim sztormie, trimaran zostaje wywrócony przez pojedynczą, ogromną 16-metrową falę, tzw. „freak wave”. Czwórka mężczyzn zostaje uwięziona w odwróconym kadłubie, dryfując z dala od uczęszczanych szlaków żeglugowych.

Gdy satelitarna boja ratunkowa Epirb przestaje nadawać sygnał są zdani na żywioł oceanu i co okazuje się znacznie trudniejsze….na siebie.

W odwróconym kadłubie jachtu, w przestrzeni mieszkalnej wielkości dwuosobowego łóżka, czwórka mężczyzn spędza 119 dni dryfując po oceanie.

Abandoned
Abandoned
Abandoned