Andrzej Minkiewicz

Żeglarz, miłośnik marynistyki i historii żeglarstwa. Publicysta, autor artykułów do Magazynu Wiatr. Pomysłodawca i organizator Festiwalu JachtFilm. Popularyzator kina żeglarskiego w Polsce. Wydawca i dystrybutor filmów dokumentalnych. Pomysłodawca konkursu “a morze kręci mnie”.

kpt. Janusz Zbierajewski

Zawodowy kapitan, od pół wieku pływa po morzach i oceanach. Jest jedną z najbardziej znanych, rozpoznawalnych i cenionych postaci w polskim środowisku żeglarskim. Największe uznanie zdobył jako kapitan prowadzący rejsy na Zawiszy Czarnym w ramach projektu „Zobaczyć Morze”. Wspaniały gawędziarz z olbrzymim poczuciem humoru.

red. Andrzej Radomiński

Reżyser, twórca wielu filmów o tematyce podróżniczej i przyrodniczej, żeglarz. Brał udział w rejsie Daru Młodzieży do Japonii w latach 1983-1984 jako czło­nek ekipy filmowej i uczest­ni­czył w zlocie wielkich żag­low­ców. Autor książek „W poszukiwaniu Conrada” i „Okrakiem przez Atlantyk”, znakomity gawędziarz. Autor filmu „Gorycz zwycięstwa” i uczestnik rejsu jachtu „Spaniel 2” do Szczecina jesienią 1980 r. W 2007 r. otrzymał Międzynarodową Nagrodę im. Josepha Conrada za Całokształt Twórczości Filmowej i Literackiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Bractwo Wybrzeża – Mesa Kaprów Polskich.

red. Michał Dąbrowski

Reżyser, dziennikarz, zawodowo związany z TVP w Gdańsku. Jako dziennikarz, filmowiec i żeglarz opłynął większość globu realizując filmy i reportaże. Jest współautorem słynnego programu telewizyjnego prowadzonego przez Bohdana Sienkiewicza – Latający Holender. Zdobył jedną z głównych nagród na II-gim Przeglądzie Filmów Żeglarskich w Katowicach w 1984 roku. Nadal realizuje się w dziennikarstwie, realizuje filmy dla stacji telewizyjnych, które łączą się tematyką z morzem i wychowaniem młodzieży. Pływa z młodzieżą na żaglowcach pokazując i ucząc ich spojrzenia na morze. Od wielu lat pracuje dla Akademii Morskiej w Gdyni. Autor filmu pt. „Karol Olgierd Borchardt – Kapitan własnej duszy”.

Konstanty Kulik

Producent TV, reżyser, operator. Twórca audycji telewizyjnych, filmów oraz teledysków. Absolwent Wielkopolskiej Szkoły Radia Telewizji i Filmu w Poznaniu. Słuchacz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi na Wydziale montażu. W latach 2003-09 współtwórca i producent audycji dla dzieci pt. „Lippy and Messy” dla TVP S. A. W 2007 r. wyprodukował film “W Poszukiwaniu Legendy”, który był prezentowany na wielu festiwalach filmowych na świecie. Zdobył dwie główne nagrody, za najlepszą reżyserię i najlepszy film na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo. Podróżnik, żeglarz, modelarz lotniczy. Brał udział m.in w wyprawie QNT NorthWest Passage.