Najlepsze filmy żeglarskie pokazywane na Festiwalu JachtFilm, które można obejrzeć online za pomocą serwisu www.vimeo.com/jachtfilm. Wszystkie filmy są dostępne w polskiej wersji językowej ( z napisami). Po wybraniu filmu i naciśnięciu przycisku „Obejrzyj film” następuje przeniesienie na kanał JachtFilmu w serwisie Vimeo. Płatność można dokonać online – kartą, lub przelewem online. Większość filmów jest dostępnych do obejrzenia przez 72 godziny po zakupie.

Wyświetlanie 1–16 z 23 wyników

JARLE ANDHØY. Historia vikinga

0,00 

Główny bohater tej historii zasłynął w żeglarskim świecie dzięki swoim niebezpiecznym i krytykowanym przez wielu rejsom do arktycznych rejonów Rosji, Norwegii, Kanady, oraz na Biegun Południowy. Kierunki jego wypraw znaczone były śladami polarnych odkrywców sprzed 100 lat.

Uważa, że oceany należą do wszystkich, żeby po nich pływać nie trzeba nikogo pytać o zgodę ani prosić o pozwolenie.

Jest najbardziej znanym współczesnym norweskim podróżnikiem i żeglarzem. Był bohaterem programów telewizyjnych, celebrytą, ulubieńcem mediów, idolem nastolatków.

Nazywał siebie Berserkiem, idącym do boju dzikim wikingiem.
Zapraszam na opowieść, której bohaterem jest Jarle Andhøy!
Będzie zimno, daleko i nie będzie happy endu.

WIATR i historia AMERICA’S CUP

0,00 

Jeśli chcecie wiedzieć:

-ile wspólnego z historią regat o Puchar Ameryki ma najbardziej znany film żeglarski, czyli WIATR ?
-za co pokochali go żeglarze na całym świecie a za co nie polubili krytycy ?
-ile wersji nosa głównej aktorki Jennifer Gray pojawia się w filmie ?

…ale także jak skrzydlaty kil jachtu Australia II zmienił światowe żeglarstwo – to zapraszam na pierwszą opowieść z cyklu „a story behind the story” na kanale JachtFilmu.

Żeglarze z bloków

0,00 

Film opowiada o grupie czarnoskórych uczniów Greig City Academy – państwowej szkoły w północnym Londynie, którzy dzięki unikalnemu programowi wychowawczemu stawiają swoje pierwsze kroki w żeglarstwie.

Nieugięci

0,00 

Czwórka młodych ludzi przez prawie rok remontuje kupiony stary jacht… a właściwie sam kadłub. A potem następuje morska podróż, bez jakichkolwiek konwenansów, za to z dużą dawką humoru, młodzieńczego zapału i chęci uciekania od codziennej rutyny.

Blakey

11,99 

Wyjątkowy dokument pokazujący życie żeglarza, który był legendą swego kraju Nowej Zelandii, Sir Petera Blake’a.

Optimista

11,99 

8-letni Mateusz jeszcze nie wie czy zostać żeglarzem czy kierowcą formuły 1. Zaczyna swoją przygodę na optymiście. Żeglarskie kino familijne najlepszego formatu.

Przed 30.

9,99 

Wokółziemskie regaty Volvo Ocean Race 2015-16. W załodze jachtu Team Brunel dwóch żeglarzy przed 30 rokiem życia, dla których udział w tym wydarzeniu zmienia ich życie.

Zagubieni

11,99 

„Zagubieni” to opowieść o pasji, młodości, marzeniach… ale przede wszystkim o niedojrzałości, życiowej naiwności, i próbie mierzenia sił na zamiary.

Robert Manry na morzu

11,99 

Film opowiada historię człowieka, który od dzieciństwa marzył o żeglowaniu. Jest to także historia rejsu najmniejszą żaglówką jaka kiedykolwiek przepłynęła Atlantyk.

Jerzy i Jerzy na jeziorach

8,00 

Niby nuda, niby nic się nie dzieje, ale przecież nie można oderwać oczu. „Jerzy i Jerzy na Jeziorach” ma to, co najlepsze przykłady slow cinema.