Roman Paszke

Kapitan jachtowej żeglugi wielkiej. Żeglarz regatowy, nawigator, budowniczy jachtów, konstruktor, twórca i lider wielu spektakularnych projektów biznesowych i biznesowo – sportowych. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żeglarzy.

Od ponad 40 lat bierze udział w najważniejszych regatach na świecie, co ważniejsze – chyba nikt w Polsce nie wymyślił, zbudował i nie poprowadził tyle regatowych projektów co on. Z niektórymi wszedł na żeglarski szczyt, z innymi z niego spadał. Zawsze jednak stawał na nogach.

Poza niezwykłą medialnością, talentem organizacyjnym, niecodzienną odwagą i oczywiście doskonałymi umiejętnościami żeglarskimi to właśnie determinacja jest jedną z najważniejszych cech kapitana Romana Paszke.

On jako pierwszy jeździł za granicę po nowoczesne materiały do budowy łodzi, przywoził trudno dostępne włókna węglowe. To Roman Paszke przeniósł polskie żeglarstwo regatowe z epoki dykty i tektury do epoki najnowszych technologiiprzypomina Krzysztof Olejnik, redaktor naczelny magazynu „Wiatr”.