Wszystko albo nic

Tytuł oryginalny: There Is No Second

Reżyseria: Marc Bow

Kraj/ rok: Anglia / 2022

Język /napisy: angielski / polskie

Czas trwania: 66 minut

Film skupia się na życiu i pracy francuskiego skippera Yoanna Richomme’a, który stara się utrzymać regatowy zespół Mirpuri Foundation przygotowujący się do pierwszej edycji  wyścigu The Ocean Race Europe w 2021 roku, podczas pandemii COVID-19 i dotrzeć na start.

The Ocean Race Europe był częścią wydarzenia żeglarskiego The Ocean Race, które nawiązuje do tradycji legendarnych wokółziemskich załogowych regat Whitbread. W obecnej odsłonie tego wyścigu wzięły udział dwa typy jachtów. Pierwsze to szybkie jachty klasy IMOCA, na foilach, które wokółziemską pętlę, płynąc etapami, jak szacowali organizatorzy mieli zamknąć na początku czerwca 2023 roku. Drugie to Volvo Ocean 65, dla którycy zorganizowano trzyetapowy wyścig wokół Europy. W tej klasie startował także płynący pod polską banderą Sailing Poland.

Portugalski Mirpuri Foundation (klasa VO65) jest faworytem regat wokół Europy, dysponuje pokaźnym budżetem, mimo to żeglarze szybko napotykają na trudności, a załoga już na początku rywalizacji wydaje się być na przegranej pozycji.

To, co rozgrywa się na ekranie, to dramatyczna, pełna wzlotów i upadków podróż, gdy nowy skipper stara się utrzymać reputację świetnego żeglarz i przywieźć puchar.