Tytuł oryginalny: Hold Fast

Reżyseria: Moxie Marlinspike

Kraj/rok: USA/ 2011

Język/napisy: angielski/ polskie

Czas trwania: 90 minut

„Na początku muszę wyjaśnić skąd się wzięła nasza przygoda z żeglarstwem. Wzięła się jeszcze przed naszym narodzeniem , w latach 50. XX wieku, gdy Clinton Pearson złapał za serca i portfele klasę średnią w Stanach Zjednoczonych rozwijając biznes stoczniowy i produkcję łodzi żaglowych z laminatów dostępnych dla każdego.”

Tak zaczyna się historia niezwykłej podróży żeglarskich anarchistów. Czwórka młodych ludzi przez prawie rok remontuje kupiony stary jacht… a właściwie sam kadłub. Własnymi rękami doprowadzają go do „stanu używalności”, który na pierwszy rzut oka wydaje się być dalekim od standardu jachtu zdolnego do morskiej wyprawy. Kompletują cały osprzęt, dają się namówić na zakup silnika, którego i tak postanawiają nie używać.

A potem następuje morska podróż, bez jakichkolwiek konwenansów, za to z dużą dawką humoru , młodzieńczego zapału i chęci uciekania od codziennej rutyny. Nie jest to klasyczne żeglowanie, nie jest to klasyczny film. Jest to raczej własny zapis pełnej przygód podróży jachtem Pestilence.